Szybka przekąska: Spider-Man Unlimited

14.03.2015 o godzinie 12:00 napisane przez Agnieszka Hornstein w TestReviewGry na smartfony

Bycie superbohaterem to zazwyczaj praca na pełen etat, chociaż czasami też na pół (Clark Kent) albo nawet freelance (Atomówki). Dzisiaj, dzięki wydanej na urządzenia mobilne gierce free-to-play Spider-Man Unlimited spróbuję zostać heroicznym pajęczakiem na 30 minut.

Z entuzjazmem przez piekło

Testowana dzisiaj przekąska gatunkowo jest wypełnionym akcją endless runnerem. Tło wydarzeń jest takie, że nikczemna ekipa Sinister Six postanowiła narobić zamieszania. Zaczynam swoją rozgrywkę tytułowym bohaterem serii. Najpierw szczegółowy tutorial, który wytłumaczy kiedy i w którym kierunku przesuwać palcem po ekranie urządzenia mobilnego (tabletu z Androidem w tym wypadku). Pierwszą rzeczą, która rzuca mi się w oczy po odpaleniu gry jest intensywnie komiksowa grafika, która może skojarzyć się z takim tytułem jak Boarderlands. To jest plus, bo umiejętnie dopasowane efekciarstwo potrafi, tak jak w tym przypadku, zrobić robotę. Przychodzi czas na dialogi Spider-Mana i przestaje być tak kolorowo. Nie oczekiwałam patetycznych klimatów pogrążonego w chaosie Nowego Jorku i bohatera z krwi i kości, ale treść, a przede wszystkim sposób wypowiadanych przez bohatera zdań jest tak entuzjastyczna, że zastanawiam się czy on nie dopłaca jeszcze przypadkiem za ratowanie miasta. Przedzieram się przez obrazkowe konwersacje i mówię sobie, że to nic nie znaczy, że to próba podsycenia komiksowego klimatu gierki. Kiedy wchodzę już trochę głębiej w grę, mogę przekonać się jak wrażenia z biegania – przecież to ważne w endless runnerze, prawda? Z początku poziom trudności jest o wiele za niski, z czasem akcja nabiera tempa (dosłownie) i przeszkody szybciej zaczynają wyrastać na mojej drodze – robi się też całkiem wybuchowo. To, jak łatwo pierwszy boss Spider-Man Unlimited – Zielony Goblin, pozwolił pokonać się w walce, na zawsze jednak położy się cieniem na mojej znajomości z tą produkcją Gameloftu.

Spider-Man Unlimited

Spider-Man Unlimited

Wrażenia po 30 minutach

Mam mieszane uczucia. Zdecydowanie łatwiej mi jest wczuć się w gierkę jeżeli jest zrobiona naprawdę na serio, albo wręcz przeciwnie – z całkowitym przymrużeniem oka. Spider-Man Unlimited umieściłabym gdzieś pomiędzy tymi kategoriami. Może zbyt krótkie poziomy, może to nieco infantylna sylwetka Spider-Mana, która zarysowuje się w fabule tej zręcznościówki – trudno powiedzieć. Z drugiej jednak strony spodobał mi się pomysł na odblokowywanie kolejnych inkarnacji bohatera (pierwszą ciekawszą jest Spider Man Future Foundation). Poza tym, jak już robi się nieco trudniej, to można się wczuć w rozgrywkę. Poleciłabym wypróbowanie tej gierki przede wszystkim miłośnikom endless runnerów, którzy szukają odmiany i fanom Spider-Mana, którzy szukają endless runnera.

Graj teraz w Spider-Man Unlimited
Gry na smartfony, Action, Endless Runner
Spider-Man Unlimited ZdjęciaSpider-Man Unlimited Zdjęcia
Graj teraz za darmo
Typ:
Gry na smartfony
8latPolecamy:
od 8 lat
pokaż wszystkieTop gry online
Spider-Man Unlimited Tags
  • spiderman
  • spider man
  • gry na przeglądarkę
  • spider-man unlimited